امروز سه شنبه سیزدهم مردادماه 1394 خورشیدی ، مصادف با نوزدهم شوال 1436 هجری
 
اخبار و اطلاع رسانی
•احیای موقوفات در مازندران نیازمند عزم همگانی است
مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت : شناسایی و احیای موقوفات استان نیازمند عزم عمومی مردم است.
• سه شنبه بیست و ششم دی 1391 خورشیدی      • تعداد نمایش : 178
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه  استان مازندر ان، حجت الاسلام ' ستار علیزاده ' روز دوشنبه در آئین تجلیل از واقفان ، متولیان و خادمان موقوفه های بخش لاریجان شهرستان آمل افزود : همه شهروندان مازندرانی و افراد مطلعی كه سندها و برگه های تاریخی مربوط به وجود مقابر امامزادگان و یا موقوفه های دیگر را در اختیار دارند، با اداره های اوقاف و امورخیریه شهرستان ها ومناطق استان همكاری كنند.
وی همچنین اجرای درست نیات واقفان توسط متولیان موقوفات را بسیار ضروری در اعتماد سازی مردم نسبت به این فریضه مهم دینی دانست و ادامه داد : اجرای دقیق نیت واقفان خیراندیش و نیكوكار و اینكه بدون انگیزه های شخصی و در چه مسیری هزینه شود ، حق طبیعی وارثان واقفان است و در این زمینه متولیان موقوفات باید بیشترین دغدغه را داشته باشند.
مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینكه با اتخاذ راهكارهای درست و اصولی ، فرهنگ وقف باید در جامعه ترویج و نهادینه شود ، گفت : وقف یكی از سنت های حسنه اسلامی است و اسلام تاكید و سفارش های زیادی نسبت به آن دارد.
وی افزود : امروز اهمیت و مزایای وقف در زندگی اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی كشور بخوبی نمایان است و باید همسو با این فریضه مهم آحاد جامعه اهتمام جدی داشته باشند.
علیزاده به اهمیت جایگاه متولیان موقوفات در مازندران اشاره كرد و با تاكید بر اینكه جایگاه ویژه آنان در این عرصه و نیز اداره های اوقاف و امور خیریه خلل ناپذیر است، گفت : ارزش و جایگاه متولیان موقوفات در حدیث های فراوانی از قول ائمه معصوم ذكر شده و حتی در برخی موارد از خود موقوفه نیز بالاتر است چرا كه آنان در زنده نگه داشتن وقف به صورت نسل به نسل در تلاش هستند.
وی با اشاره به اینكه بقاع متبركه باید به قطب های فرهنگی تبدیل شوند ، افزود : در این طرح همه نیازمندی های فرهنگی ومعنوی افراد در بقاع متبركه تامین خواهد شد و مسوولان اجرایی در شهرستان ها باید در تحقق و تبدیل بقاع متبركه به قطب های فرهنگی همكاری بیشتری بكنند.
در پایان این همایش از تعدادی واقف ، متولی و خادم موقوفه های بخش لاریجان شهرستان آمل تجلیل شد.
 
http://mazandaran.awqaf.ir/_files/imagegallery/photos/eacc237a-a00e-4e73-955f-a062addc4a53.jpg


منوی سایت  
پیوندهای ویژه  
برنامه های اداره کل  
امكانات  
اوقات شرعی   
کلیه حقوق متعلق به اداره كل اوقاف و امور خیریه استان مازندران می باشد